Poskytovaná péče

Komplexní dentální péče s využitím vlastní renomované laboratoře


Zubní implantáty - chirurgie

Co když v ústech chybí zub? Kromě toho, že mezera působí neesteticky, může způsobit sklon okolních zubů do mezery nebo vyputování zubů v protilehlé čelisti do míst, kde chybí opačný zub. V neposlední řadě častější používání jedné strany čelisti ke žvýkání potravy může do budoucna způsobit problémy s čelistním kloubem, proto jsou tu zubní implantáty. Cena na naší klinice je 14.000,- Kč za zavedení vlastního "šroubu".
Používáme Implantáty INNO a Implantáty Straumann



Opravdu ideálním řešením v moderní stomatologii jsou zubní implantáty. Cena, kterou za to pacient musí platit spočívá v chirurgickém zákroku, který trvá od zhruba jedné do dvou hodin dle náročnosti zákroku. S následným pooperačním hojením okolo 3 dnů až jednoho týdne.  Zcela výjimečně se dnes ještě nahrazují jednotlivé chybějící zuby pomocí snímatelné náhrady. Při výměně starého můstku je výhodou opět zhotovit můstek na zuby, ale pro všechny ostatní situace jsou nejvhodnějším řešením zubní implantáty. Zjednodušeně je implantát titanový vrut, který se zavádí do čelistní kosti a nahrazuje kořen zubu. Není proto třeba brousit okolní vlastní zuby a vhojené zubní implantáty mají velmi dlouhou životnost. Zní to jednoduše, ale zavedení implantátu chce svůj čas a vysokou preciznost a zkušenosti ze strany implantologa. Implantát se po zavedení do kosti vhojuje 3–8 měsíců, než je možné na něj připevnit definitivní náhradu zubu - korunku. Doba vhojování implantátů závisí také na lokalizaci zaváděného implantátu, kvalitě a šířce kosti v čelistech.

Po dobu hojení implantátu dostává pacient provizorní náhradu, nemusí mít tedy strach, že bude chodit bez zubu. Ve výjimečně příznivých situacích je možné zhotovit provizorní korunku i v den zavedení implantátu. Zubní implantáty je třeba po vhojení během takzvané druhé fáze opatřit vhojovacím válečkem, tedy jakousi “krytkou skrz dáseň“ nebo provizorní korunkou či můstky, okolo kterých se esteticky vymodelují měkké tkáně a také se vyzkouší tvar, sklon, postavení a funkční pohyby budoucí definitivní korunky. Ta se pak na implantát (respektive na abutment – což je jakýsi trn, který spojuje vlastní implantát s korunkou) cementují či šroubují.

Existuje jen velmi málo situací, kdy není možné ze zdravotních důvodů pacienta zavést zubní implantáty. Cena, kterou za to však musí platit je, že se použije konvenční řešení pomocí snímatelné náhrady čí fixního můstku. Někdy může být limitujícím faktorem pro zavedení implantátů nedostatečné množství kosti pro vlastní zavedení, ale existuje mnoho metod, jak ztracenou kost nahradit či opět získat. Při správné dentální péči pacienta o zubní implantáty se na dobrých pracovištích dosahuje úspěšnosti zavedení a vhojení přes 97 %. Životnost implantátů není teoreticky nijak omezena a při řádné dentální hygieně pacienta, která je klíčová, se jedná o velmi dlouhodobé řešení. Součástí péče je také následná pravidelná kontrola v ordinaci včetně rentgenových snímků. Jakýkoliv i malý problém, který je včas zachycen se dá snadno řešit s benefitem pro zubní implantáty. Cena za zanedbání péče a kontroly u implantologa však může být vysoká a v nejhorších případech může skončit i ztrátou implantátu. Proto není dobré pravidelné kontroly implantátů podceňovat.

Zubní chirurgie, Stomatochirurgie

V Dentálním centru Podkovka se zabýváme téměř všemi obory zubní chirurgie. Ta je, stejně jako další obory, nedílnou částí moderní stomatologie a v dnešní době již také vysoce specializovaným odvětvím.

Do oboru zubní chirurgie spadá nejen vytažení zubů moudrosti, ale také extrakce z ortodontických důvodů, dále odstranění cyst, novotvarů, resekce či excize. Provádíme také autotransplantace zubů po konzultaci s ortodontistou. Poradíme si však i s akutními obtíženi či bolestí či jinými chirurgickými zákroky.

V dnešní době se stomatochirurgie čím dál tím více zabývá i zaváděním zubních implantátů a s tím souvisejících výkonů, jako je sinus-lift, řízená kostní regenerace a transplantace autologní kosti či měkkých tkání. Zákroky se provádějí v místním umrtvení s důkladnou premedikací léky proti bolesti a otoku. Mnoho zákroků kryjeme z preventivních důvodů antibiotiky. Pro větší komfort pacienta je možné doplnit premedikaci i léky, po kterých prospí v lehkém spánku většinu zákroku a nemusí se tak stresovat s nepříjemnými pocity a zvuky. Ceny lehčích chirurgických zákroků se pohybují od 700,- Kč. 

V Dentálním centru Podkovka Vám je k dispozici specialista v oboru stomatochirurgie a implantologie MUDr. Jan Špiller. Se zákroky v zubní chirurgii má dlouhodobou velmi úspěšnou zkušenost a v současnosti o tomto oboru i aktivně přednáší na stomatologických kongresech a seminářích.

V případě problémů se na nás neváhejte obrátit a domluvit si konzultaci s lékařem. Zavolejte nám na číslo 725 094 931 či nám napište na e-mail info@podkovka.cz. Cestu k nám naleznete na stránce s kontakty.


Vstupní vyšetření

Vstupní vyšetření je prvním a velice důležitým setkáním. Provádí se během něho komplexní vyšetření včetně rentgenových snímků a fotografií. Na jeho základě se stanovuje léčebný plán a cenový návrh ošetření.Vstupní vyšetření dnes rutinně provádíme pod mikroskopem nebo lupovými brýlemi, abychom zaznamenali i ty nejmenší detail v ústech. Jsme dale připraveni během vyšetření zodpovědět veškeré Vaše dotazy či připomínky.

Elektrický zubní kartáček Ústní sprcha Mezizubní kartáčky

Dentální hygiena - parodontologie

Dentální hygiena je dnes nedílnou součástí péče o náš chrup. Je oborem, který společně se zubními lékaři pečuje o zdraví našich zubů a parodontu, tedy tkání zuby obklopující. Jeho náplní je především prevence a motivace spolu s instruktáží ústní hygieny. Dále pak vlastní léčba spočívající v odstraňování zubního kamene a čištění a leštění zubů.



Vše se odehrává pod taktovkou dentální hygienistky, tedy specialistky vyškolené a vzdělané v tomto oboru. Na vlastní práci se používají ruční, rotační, ultrazvukové a air-flow nástroje, pomocí kterých je dosaženo čistých a krásných zubů. Vše se odehrává bezbolestně a v poklidné atmosféře, při které je možné se úplně uvolnit a relaxovat.

V Dentálním centru Podkovka disponujeme sehraným a spolupracujícím týmem, v kterém je každé vaše přání nebo problém řešen komplexně ve spolupráci všech odborníků.

Pokud tedy chcete mít čisté a zdravé zuby, protože zdravé a čisté zuby nemohou onemocnět zubním kazem ani parodontitidou (paradentózou), svěřte se do péče naší dentální hygienistky. Návštěva stojí od 800 do 1500,- Kč (viz ceník stomatologických zákroků) a pokud je pacient dbalý rad a doporučení, stačí si nechat zuby profesionálně dočistit až za další půl či jeden rok.



Chcete se svěřit do rukou naší sympatické dentální hygienistky?



LÉČBA ZÁNĚTU DÁSNÍ

Zánět dásní, odborně gingivitida, je jedno z nejčastějších onemocnění, které stále i v dnešní době postihuje drtivou většinu populace. Projevuje se zpočátku velmi nenápadně, ale jeho zanedbáním vzniká parodontitida (paradentóza) a může skončit až úplnou ztrátou zubů.

Zánět dásní vzniká díky nahromadění plaku a zubního kamene a to jak na krčku zubů tak v mezizubí. Organismus na tento stav reaguje vytvořením zánětu, jakožto obranné reakce. Prvními znaky zánětu jsou otok, krvácením při čištění a změna barvy dásně. Dále pak i mírná bolestivost, která však může v nepříznivých případech skončit i značnou bolestí. Pokud se stav dlouhodobě nelepší, postihuje zánět i takzvaný závěsný aparát zubů, tedy kostěné lůžko a vazy, na kterých jsou zuby přichyceny. Této fázi se již říká parodontitida (paradentóza). Masivní intoxikace bakteriemi celého organismu při dlouhodobém zánětu dásní se může spolupodílet i na vzniku infarktu myokardu, mozkové mrtvice či předčasných porodech.

Smutným faktem je, že toto onemocnění vzniká především špatnou či nedostatečnou hygienou dutiny ústní. Jinými slovy, správným čištěním zubů a pravidelným dohledem zubního lékaře a dentální hygienistky se můžete zánětu zcela vyvarovat.

Vlastní léčba zánětu dásní spočívá především v instruktáži správné techniky čištění zubů. Je třeba pacienta poučit, jak správně zubní kartáček používat a jaký typ kartáčku zvolit. A zcela neopominutelné jsou i kartáčky mezizubní, včetně zubní nitě. Pro zvládnutí akutních a bolestivých stavů používáme speciální silné desinfekční výplachy a gely, které rychle a účinně redukují míru zánětu.

V Dentálním centru Podkovka máme nejen sehraný tým, ale i nejmodernější přístrojové vybavení. Tedy perfektní vyčištění úst a léčba zánětu dásní je u nás prioritou. Na vlastní práci se používají ruční, rotační, ultrazvukové a air-flow nástroje, pomocí kterých je dosaženo čistých zubů a následně i zdravé a silné dásně. Vše se odehrává bezbolestně a v poklidné atmosféře, při které je možné se úplně uvolnit a relaxovat.

Pokud máte obavu, že by se léčba zánětu dásní mohla týkat i Vás, nebojte se a svěřte se do naší péče. Ošetření stojí 800 až 1500,- Kč. Chcete-li si domluvit vhodný termín konzultace, kontaktujte nás na telefonu 725 094 931 či přes formulář na našem webu.

ODSTRANĚNÍ ZUBNÍHO KAMENE

Zubní kámen a jeho odstranění je náplní práce dentální hygienistky. Zubní kámen svou přítomnostní silně dráždí a vyvolává zánětlivou reakci, která se projevuje zánětem dásní a následně paradontózou (správně parodontitidou). Zubní kámen rozhodně není dobré v dutině ústní ponechávat.

Je však dobré nejdříve porozumět tomu, jak zubní kámen vzniká. Na zubech se neustále usazuje zubní plak, který je třeba čistit pomocí zubního kartáčku a dalších pomůcek. Především mezizubních kartáčků a nití. Zubní plak se, pokud nedojde k odstranění, organizuje a stává se kompaktnější. Pokud se v něm uchytí minerály ze slin, vzniká zubní minerál, neboli zubní kámen. Není tedy pravdou, že by se zubní kámen tvořil jen tak, z ničeho nic. Jeho tvorbě napomáháme tím, že nesprávně nebo nedostatečně čistíme zuby. Jinými slovy, pokud si budeme správně a pečlivě zuby čistit a budeme-li v pravidelné péči zubní hygienistky a zubního lékaře, nemusíme se zubního kamene a parodontózy vůbec bát.

V Dentální centru Podkovka máme diplomovanou specialistku v oboru dentální hygiena a nejmodernější přístrojové vybavení. Tedy perfektní vyčištění úst a odstranění zubního kamene je u nás na denním pořádku. Na vlastní práci se používají ruční, rotační, ultrazvukové a air-flow nástroje, pomocí kterých je dosaženo čistých a krásných zubů. Vše se odehrává bezbolestně a v poklidné atmosféře, při které je možné se úplně uvolnit a relaxovat.

Pokud tedy chcete mít čisté a zdravé zuby, protože zdravé a čisté zuby nemohou onemocnět zubním kazem ani paradentózou, svěřte se do péče naší dentální hygienistky. Návštěva stojí od 800 do 1500,- Kč a pokud je pacient dbalý rad a doporučení stačí si nechat zuby profesionálně dočistit až za další půl až jeden rok.

LÉČBA PARADENTÓZY, PARODONTOLOGIE

Parodontitida (nesprávně nazývána paradentóza, paradontóza) je nenápadné, ale o to zákeřnější onemocnění dutiny ústní. Projevuje se zpočátku velmi nenápadně, ale jeho následky bývají fatální.

Zpočátku se paradentóza projevuje jen lehkým zánětem dásní a krvácením při čištění. Paradentóza vzniká kvůli nahromadění plaku a zubního kamene na krčku zubů a organismus na to zareaguje vytvořením zánětu, jakožto obranné reakce. Prvními znaky zánětu dásní jsou otok, změna barvy dásně, mírná bolestivost a krvácení. Pokud se stav dlouhodobě nelepší, postihuje následně zánět i takzvaný závěsný aparát zubů, tedy kostěné lůžko a vazy, na kterých jsou zuby přichyceny. V pokročilé fázi se zuby začínají již pohybovat a mají výrazně odhalené krčky. Poslední, terminální fází paradentózy je až úplná ztráta zubů. Masivní intoxikace celého organismu při paradentóze se může spolupodílet i na vzniku infarktu myokardu, mozkové mrtvice či předčasných porodech.

Smutné na tom je, že 99% tohoto onemocnění vzniká pouze a jen špatnou či nedostatečnou hygienou dutiny ústní. Jinými slovy, pokud si budeme správně čistit zuby a budeme pod pravidelným odhledem zubního lékaře a dentální hygienistky, nemusíme mít z parodentózy žádnou obavu.

Vlastní léčbou paradentózy se zabývá obor Parodontologie a spočívá především v instruktáži správné techniky čištění zubů a její kontrole. Dále taktéž v očištění plaku, dlahování zubů a odstranění naddásňového a poddásňového zubního kamene. Je-li potřeba, tak se přikračuje k dalším chirurgickým a regenerativním technikám.

Výhodou Dentálního centra Podkovka je, že zde naleznete sehraný tým ošetřujících lékařů v oboru Parodontologie. Dentální hygienistka a chirurg pod jednou střechou jsou schopni Vám plnohodnotně pomoci při léčbě paradentózy.

Pokud máte obavu, že by se paradentóza mohla týkat i Vás, nebojte se a svěřte se do naší péče. Cena konzultace je 700,- Kč a cena vlastní parodontologická terapie pak mezi 800 a 1500,- Kč. Kontaktujte nás a zcela jistě pro Vás nalezneme vhodný termín.


Ošetření zubních kanálků - Endodoncie

Každý zub má v sobě jakousi dutinu vyplněnou cévami a nervy, které říkáme dřeňová dutina a v kořenech takzvané kořenové kanálky. V některých případech může dojít k odumření zubní dřeně. Nejčastěji se tak děje zubním kazem jako následek nedostatečné zubní hygieny, který nebyl včas odhalen při preventivní prohlídce a rozšířil se až do dřeňové dutiny.



Příčinou odumření zubní dřeně však může být také ulomení zubu nebo jiné mechanické či tepelné trauma. V okolí postiženého kořene či kořenů mrtvého zubu se pak velmi často vytvoří takzvaný „váček“, chronické infekční ložisko v kosti. Váček se nemusí dlouhou dobu projevovat jakýmikoliv příznaky, byť i tak je to silná imunitní zátěž pro organismus, v té nejnevhodnější chvíli však většinou propuká v akutní zánět s výraznými bolestmi, tvorbou hnisu, zánětem okostice, otokem tváře, krku a někdy končí život ohrožujícím kolemčelistním zánětem. Bez důsledného rentgenového vyšetření není téměř možné mrtvé zuby diagnostikovat a už vůbec ne léčit. Léčba mrtvého zubu s váčkem ve zmíněném pokročilém a zanedbaném stavu je mnohdy velmi rychlá – je třeba ho vytáhnout. V lepším případě se v léčbě řídíme principy endodoncie. V místním znecitlivění důsledně izolujeme ošetřovaný zub od okolí dutiny ústní, nejčastěji pomocí korfferdamové blány, a to hlavně od slin, které jsou plné bakterií, jež se za žádnou cenu nesmí do vnitřku zubu dostat. Pak je třeba nalézt všechny kořenové kanálky, důkladně je vyčištit speciálními endodontickými nástroji, vydezinfikovat a následně hermeticky zaplnit. Kořenové kanálky se hledají nejčastěji pomocí operačního mikroskopu, jinak zubař pracuje, vzhledem k miniaturnosti kanálků, v podstatě naslepo. Výsledek práce je potřeba apexlokátory a rentgenologicky zkontrolovat.

Po endodontickém ošetření je zub mechanicky oslaben, zpravidla proto doporučujeme opatřit kousací část zubu keramickou korunkou, inlejí, onlejí nebo i můstkem, které jej chrání před případným rozlomením.

Zubní váček se po kvalitním endodontickém ošetření většinou do několika měsíců vyhojí sám, jelikož bez zdroje infekce, jímž byly kořenové kanálky a dřeňová dutina, dokáže organismus váčky zlikvidovat již sám.


Celokeramické korunky, fazety

Hezký úsměv je nejen vizitkou každého člověka, ale v současné době už i společensky žádaný. Chybějící zuby, mezery nebo ztmavlé předchozí ošetření Vás v očích ostatních na první pohled řadí někam, kam byste nejspíše patřit nechtěli. Pokud jsou tedy vaše zuby poškozené a nevzhledné nebo je již předchozí ošetření opotřebené, jedním z řešení je keramická faseta, korunka nebo můstek, které Vašemu úsměvu dodají novou zářivou krásu a estetický vzhled.



Keramické fasety jsou tenké keramické “skořápky“, které se lepí na přední plošky hlavně předních zubů. Jejich pomocí je možné esteticky a šetrně krýt nedostatky skloviny, rozsáhlé nevzhledné výplně ( plomby ), lze jimi také korigovat nevhodné postavení či sklon zubů a případně uzavírat mezery mezi zuby.

Keramickými korunkami se nejčastěji ošetřují mrtvé zuby nebo se jimi nahrazují poškozené či jinak nevyhující korunky staré. Nutným přepodkladem je zachovalý kořen zubu, na který je možno po dostavbě korunku následně cementovat. Korunka tvoří plášť, který nahrazuje obroušenou část zubu a kryje celý preparovaný povrch korunky přirozeného zubu. Nejlepším řešením se z estetického hlediska jeví keramické materiály. Nesmírně důležitá je přesnost, s jakou je zub napreparovaný a s jakou sedí korunka na takzvaném schůdku (což je uměle vytvořený jakýsi schod na zubu, na kterém keramická korunka sedí). Jedině tak se dá zabránit zanícení dásně v okolí korunky a dosáhnout dlouhodobě spolehlivého výsledku.


Ošetření dětí

Děti v naší péči povětšinou zvládají vyšetření a ošetření bez větších obtíží. Základem je náš tým , který to s dětmi „umí" – je trpělivý, milý, vstřícný, ale má i určitou míru autority. Zejména u menších dětí je obvyklý strach z neznámého, jsou jim nepříjemné kovové blýskající se nástroje, ostré světlo mířící do obličeje či přílišná blízkost cizí osoby – lékaře. Pokud je vše v pořádku a je dostatečně odvedena pozornost či pokud dítě nemá žádné špatné zkušenosti , je všechno většinou možné překonat vhodným přístupem na straně lékaře i rodičů. Nejbojte se tedy svěřit své děti do naší péče.


Bělení zubů

Bělení zubů je dnes velmi moderní a žádanou záležitostí. Není divu. O krásný úsměv a bílé zuby je čím dál tím větší zájem. Dnes to již není žádný problém! Cílem bělení je odstranění organických pigmentů z povrchu zubů. To se děje pomocí aktivace peroxidového gelu. Díky působení gelu dojde postupně k rozpuštění nečistot a pigmentů, které jinak ztmavují přirozenou barvu vlastních zubů. Zuby tím tak získají zpět svůj přirozený a bílý vzhled.



Proces bělení zubů je bezpečný a při jeho provádění nedochází k žádnému poškození zubní skloviny ani vlastních zubů. Nedoporučuje se však provádět bělení zubů u dětí do 13 let a u těhotných a kojících žen.

Systém Pure Whitening, který nabízíme, má dlouholetou zkušenost s bělením zubů s cílem nabídnout každému možnost dosáhnout excelentních výsledků a rozzářit každý úsměv. Pro nejlepší efekt vybělení doporučujeme systém kombinovaného bělení, které se skládá z domácího a ordinačního bělení.

Klientovi jsou v první návštěvě pomocí otisků zhotoveny individuální silikonové nosiče v zubní laboratoři. V druhé návštěvě si již klient odnese vlastní bělící sadu s nosiči a může začít bělit. Předtím proběhne detailní instruktáž a nácvik použití. Vlastní bělení probíhá doma, kdy si klient aplikuje bělící gel do nosičů, které pak nasadí na zuby a nechá gel působit na zubní sklovinu. Gel je nutno nechat působit minimálně 5 hodin, proto je doporučeno bělit pouze přes noc během spánku. Procedura domácího bělení trvá 14 dní. Po absolvování domácího bělení je v odstupu 1-3 dnů fáze ordinačního bělení. Ordinační bělení trvá přibližně 1,5 hodiny. Bělící gel s vyšší koncentrací je aplikován na zubní sklovinu 3x po dobu 15 minut, dále je pak klient instruován o následnou péči.

Ptáte se proč zvolit Dentální centrum Podkovka? Máme s bělením zubů dlouholeté dobré zkušenosti a zaručíme Vám odborný a spolehlivý lékařský dohled. Naši klienti nelitují ani času ani prostředků, které do bělení zubů investovali.

Chcete se svěřit do rukou profesionálů? Kontaktujte nás a domluvte si úvodní konzultaci s našimi lékaři.


Ošetření zubního kazu

Příčin, kdy se projeví bolest zubů je více, přečtěte si, s jakými se v naší ordinaci setkáváme.

Zubní kaz je jednou z nejčastějších civilizačních chorob. Protože je způsoben bakteriemi, hovoříme o infekci zubu. Zubní kaz (proniknutí bakterií dovnitř zubu) vzniká na základě několika faktorů:



Nedostatečná ústní hygiena. V ústech se neustále vytváří zubní plak.Při absenci čištění chrupu nebo jeho špatné a nedostačující technice plak (povlak na sklovině) vyzrává a stává se živnou půdou pro bakterie. Ty svým dlouhodobým působením poruší zubní sklovinu a pronikají dále do zubu.

Špatná skladba jídelníčku. Některé potraviny, především cukry a škroby jsou jednak energií pro bakterie a jednak se přeměňují na kyseliny, které po delší době způsobují demineralizaci zubu, jeho poškození a napomáhají tím vzniku kazu. Tyto potraviny ulpívají na zubech a záleží tedy i na tom, za jak dlouho jsou čištěním odstraněny.

Dědičnost. Určitou roli ve vzniku zubního kazu může sehrát i genetická dispozice, ale to se týká méně než jednoho procenta populace. Nejvíce škody nadělá a bolest zubů následně způsobí v rodině odkoukaná špatná zubní hygiena.

Riziková místa. Místa kde nejčastěji vzniká zubní kaz jsou na styčných ploškách zubů, v místě rýhování těla zubu a na zubních krčcích nebo v místech porušené skloviny.

Každý ví, že zubní kaz je nepříjemné a bolestivé onemocnění. V jeho prvním stádiu (pokud je zasažena zubovina) zub citlivě reaguje na různé podněty, například při konzumaci sladkých, studených či teplých pokrmů a nápojů nebo při přechodu ze zimy do tepla a naopak.


Fixní a snímací rovnátka

Ortodoncie je jedním z mála oborů, kde nedochází k žádnému takzvaně invazivnímu zásahu, tedy k nevratnému poškození zubů nebo kosti. To z ní činí elegantní a vysoce efektivní obor. Navíc léčit pomocí ortodoncie se dá takřka v každém věku. Dentální centrum Podkovka spolupracuje s několika zkušenými externími ortodontisty jakými jsou například MUDr. Štěpán Slezáček, MUDr. Ondřej Suchý a MUDr. Martina Řeřichová.



Nejdříve je třeba absolvovat vstupní konzultaci, po které je sestaven léčebný plán. Po té následuje vlastní ortodontická léčba fixním nebo snímacím aparátem. Po skončení vlastní léčby přichází takzvaná retenční fáze, jejímž cílem je stabilizace výsledku. Mnohdy je potřeba pro dosažení kýženého výsledku spolupráce s čelistním chirurgem nebo implantologem a protetikem. 

Vlastní ortodontická léčba se provádí pomocí fixních rovnátek (rovnátka na pevno, fixní ortodontický aparát), který se skládá ze zámků, kroužků, oblouku  a nejrůznějších dalších gumiček a řetízků v závislosti na potřebě léčby. Dnes je možné kromě klasických kovových zámků použít i safírové nebo keramické zámky, které působí velice esteticky. Dále je možné použít i takzvané lingvální zámky, které jsou nalepeny z jazykové strany a tudíž pro okolí naprosto nepostřehnutelné. Fixní aparát působí na zuby nepatrnými silami , což způsobuje přesun do požadovaných ideálních pozic a přestavbu okolních tkání. Rychlost přesunu zubů není možné zvýšit, odpovídá totiž pouze biologickým možnostem a proto je ortodontická léčba tak dlouhá. Přesun zubů je také potřeba sledovat na pravidelných kontrolách u ortodontisty.

Snímací rovnátka (vyndavací rovnátka, rovnátka na noc) se dnes používají ponejvíce u pacientů, kde dochází k výměně chrupu dočasného (mléčného) za stálý či jako retenční aparáty po té, co byla ukončena vlastní léčba fixním aparátem. Snímací rovnátka se zhotovují z různobarevné pryskyřice a jejich součástí jsou spony, labiální oblouk a různé šrouby a pera.

Orientační cena léčby fixními rovnátky je 25.000,- Kč a doba léčby od jednoho do dvou let. Chcete-li se objednat na vstupní konzultaci k ortodontistovi, kontaktujte naší recepci na čísle 725 094 931 či na e-mailu info@podkovka.cz.