...

Dentální hygiena – parodontologie

Vše se odehrává pod taktovkou dentální hygienistky, tedy specialistky vyškolené a vzdělané v tomto oboru. Na vlastní práci se používají ruční, rotační, ultrazvukové a air-flow nástroje, pomocí kterých je dosaženo čistých a krásných zubů. Vše se odehrává bezbolestně a v poklidné atmosféře, při které je možné se úplně uvolnit a relaxovat.

V Dentálním centru Podkovka disponujeme sehraným a spolupracujícím týmem, v kterém je každé vaše přání nebo problém řešen komplexně ve spolupráci všech odborníků.

Pokud tedy chcete mít čisté a zdravé zuby, protože zdravé a čisté zuby nemohou onemocnět zubním kazem ani parodontitidou (paradentózou), svěřte se do péče naší dentální hygienistky. Návštěva stojí od 1200 do 1950,- Kč (viz ceník stomatologických zákroků) a pokud je pacient dbalý rad a doporučení, stačí si nechat zuby profesionálně dočistit až za další půl či jeden rok.

Chcete se svěřit do rukou naší sympatické dentální hygienistky?

Léčba zánětu dásní

Zánět dásní, odborně gingivitida, je jedno z nejčastějších onemocnění, které stále i v dnešní době postihuje drtivou většinu populace. Projevuje se zpočátku velmi nenápadně, ale jeho zanedbáním vzniká parodontitida (paradentóza) a může skončit až úplnou ztrátou zubů.

Zánět dásní vzniká díky nahromadění plaku a zubního kamene a to jak na krčku zubů tak v mezizubí. Organismus na tento stav reaguje vytvořením zánětu, jakožto obranné reakce. Prvními znaky zánětu jsou otok, krvácení při čištění a změna barvy dásně. Dále pak i mírná bolestivost, která však může v nepříznivých případech skončit i značnou bolestí. Pokud se stav dlouhodobě nelepší, postihuje zánět i takzvaný závěsný aparát zubů, tedy kostěné lůžko a vazy, na kterých jsou zuby přichyceny. Této fázi se již říká parodontitida (paradentóza). Masivní intoxikace bakteriemi celého organismu při dlouhodobém zánětu dásní se může spolupodílet i na vzniku infarktu myokardu, mozkové mrtvice či předčasných porodech.

Smutným faktem je, že toto onemocnění vzniká především špatnou či nedostatečnou hygienou dutiny ústní. Jinými slovy, správným čištěním zubů a pravidelným dohledem zubního lékaře a dentální hygienistky se můžete zánětu zcela vyvarovat.

Vlastní léčba zánětu dásní spočívá především v instruktáži správné techniky čištění zubů. Je třeba pacienta poučit, jak správně zubní kartáček používat a jaký typ kartáčku zvolit. A zcela neopominutelné jsou i kartáčky mezizubní, včetně zubní nitě. Pro zvládnutí akutních a bolestivých stavů používáme speciální silné desinfekční výplachy a gely, které rychle a účinně redukují míru zánětu.

V Dentálním centru Podkovka máme nejen sehraný tým, ale i nejmodernější přístrojové vybavení. Tedy perfektní vyčištění úst a léčba zánětu dásní je u nás prioritou. Na vlastní práci se používají ruční, rotační, ultrazvukové a air-flow nástroje, pomocí kterých je dosaženo čistých zubů a následně i zdravé a silné dásně. Vše se odehrává bezbolestně a v poklidné atmosféře, při které je možné se úplně uvolnit a relaxovat.

Pokud máte obavu, že by se léčba zánětu dásní mohla týkat i Vás, nebojte se a svěřte se do naší péče. Ošetření stojí 1200 až 1950,- Kč. Chcete-li si domluvit vhodný termín konzultace, kontaktujte nás na telefonu 725 094 931 či přes formulář na našem webu.

Léčba paradentózy, parodontologie

Parodontitida (nesprávně nazývána paradentóza, paradontóza) je nenápadné, ale o to zákeřnější onemocnění dutiny ústní. Projevuje se zpočátku velmi nenápadně, ale jeho následky bývají fatální.

Zpočátku se paradentóza projevuje jen lehkým zánětem dásní a krvácením při čištění. Paradentóza vzniká kvůli nahromadění plaku a zubního kamene na krčku zubů a organismus na to zareaguje vytvořením zánětu, jakožto obranné reakce. Prvními znaky zánětu dásní jsou otok, změna barvy dásně, mírná bolestivost a krvácení. Pokud se stav dlouhodobě nelepší, postihuje následně zánět i takzvaný závěsný aparát zubů, tedy kostěné lůžko a vazy, na kterých jsou zuby přichyceny. V pokročilé fázi se zuby začínají již pohybovat a mají výrazně odhalené krčky. Poslední, terminální fází paradentózy je až úplná ztráta zubů. Masivní intoxikace celého organismu při paradentóze se může spolupodílet i na vzniku infarktu myokardu, mozkové mrtvice či předčasných porodech.

Smutné na tom je, že 99% tohoto onemocnění vzniká pouze a jen špatnou či nedostatečnou hygienou dutiny ústní. Jinými slovy, pokud si budeme správně čistit zuby a budeme pod pravidelným odhledem zubního lékaře a dentální hygienistky, nemusíme mít z parodentózy žádnou obavu.

Vlastní léčbou paradentózy se zabývá obor Parodontologie a spočívá především v instruktáži správné techniky čištění zubů a její kontrole. Dále taktéž v očištění plaku, dlahování zubů a odstranění naddásňového a poddásňového zubního kamene. Je-li potřeba, tak se přikračuje k dalším chirurgickým a regenerativním technikám.

Výhodou Dentálního centra Podkovka je, že zde naleznete sehraný tým ošetřujících lékařů v oboru Parodontologie. Dentální hygienistka a chirurg pod jednou střechou jsou schopni Vám plnohodnotně pomoci při léčbě paradentózy.

Pokud máte obavu, že by se paradentóza mohla týkat i Vás, nebojte se a svěřte se do naší péče.  Kontaktujte nás a zcela jistě pro Vás nalezneme vhodný termín.

V našem dentálním centru používáme terapii pomocí systému VECTOR PARO.

Odstranění zubního kamene

Zubní kámen a jeho odstranění je náplní práce dentální hygienistky. Zubní kámen svou přítomnostní silně dráždí a vyvolává zánětlivou reakci, která se projevuje zánětem dásní a následně paradontózou (správně parodontitidou). Zubní kámen rozhodně není dobré v dutině ústní ponechávat.

Je však dobré nejdříve porozumět tomu, jak zubní kámen vzniká. Na zubech se neustále usazuje zubní plak, který je třeba čistit pomocí zubního kartáčku a dalších pomůcek. Především mezizubních kartáčků a nití. Zubní plak se, pokud nedojde k odstranění, organizuje a stává se kompaktnější. Pokud se v něm uchytí minerály ze slin, vzniká zubní minerál, neboli zubní kámen. Není tedy pravdou, že by se zubní kámen tvořil jen tak, z ničeho nic. Jeho tvorbě napomáháme tím, že nesprávně nebo nedostatečně čistíme zuby. Jinými slovy, pokud si budeme správně a pečlivě zuby čistit a budeme-li v pravidelné péči zubní hygienistky a zubního lékaře, nemusíme se zubního kamene a parodontózy vůbec bát.

V Dentální centru Podkovka máme diplomovanou specialistku v oboru dentální hygiena a nejmodernější přístrojové vybavení. Tedy perfektní vyčištění úst a odstranění zubního kamene je u nás na denním pořádku. Na vlastní práci se používají ruční, rotační, ultrazvukové a air-flow nástroje, pomocí kterých je dosaženo čistých a krásných zubů. Vše se odehrává bezbolestně a v poklidné atmosféře, při které je možné se úplně uvolnit a relaxovat.

Pokud tedy chcete mít čisté a zdravé zuby, protože zdravé a čisté zuby nemohou onemocnět zubním kazem ani paradentózou, svěřte se do péče naší dentální hygienistky. Návštěva stojí od 1200 do 1950,- Kč a pokud je pacient dbalý rad a doporučení stačí si nechat zuby profesionálně dočistit až za další půl až jeden rok.