...

Celokeramické korunky, fazety

Hezký úsměv je nejen vizitkou každého člověka, ale v současné době už i společensky žádaný. Chybějící zuby, mezery nebo ztmavlé předchozí ošetření Vás v očích ostatních na první pohled řadí někam, kam byste nejspíše patřit nechtěli. Pokud jsou tedy vaše zuby poškozené a nevzhledné nebo je již předchozí ošetření opotřebené, jedním z řešení je keramická faseta, korunka nebo můstek, které Vašemu úsměvu dodají novou zářivou krásu a estetický vzhled.

Keramické fasety jsou tenké keramické “skořápky“, které se lepí na přední plošky hlavně předních zubů. Jejich pomocí je možné esteticky a šetrně krýt nedostatky skloviny, rozsáhlé nevzhledné výplně (plomby), lze jimi také korigovat nevhodné postavení či sklon zubů a případně uzavírat mezery mezi zuby.

Keramickými korunkami se nejčastěji ošetřují mrtvé zuby nebo se jimi nahrazují poškozené či jinak nevyhující korunky staré. Nutným přepodkladem je zachovalý kořen zubu, na který je možno po dostavbě korunku následně cementovat. Korunka tvoří plášť, který nahrazuje obroušenou část zubu a kryje celý preparovaný povrch korunky přirozeného zubu. Nejlepším řešením se z estetického hlediska jeví keramické materiály. Nesmírně důležitá je přesnost, s jakou je zub napreparovaný a s jakou sedí korunka na takzvaném schůdku (což je uměle vytvořený jakýsi schod na zubu, na kterém keramická korunka sedí). Jedině tak se dá zabránit zanícení dásně v okolí korunky a dosáhnout dlouhodobě spolehlivého výsledku.

V našem dentálním centru používáme intraorální skener Trios 5.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.